wtorek, 15 listopada 2016

Gry "Zrób to sam" - Pictomania

Są wśród Was fani Teorii wielkiego podrywu? Na pewno pamiętacie odcinek, w którym podczas rozgrywki Pictomanii Sheldon próbował narysować hasło "Polska". Cóż, wybitne intelekty nie mają w życiu lekko. Nawet tym towarzyskim. Ale dziś nie o tym. Pokażę Wam jak można wykorzystać ulubioną grę doktora Coopera do nauki języków obcych. Sprawdźcie sami!


Gracze dzielą się na dwie drużyny. Jeden zawodnik z każdej drużyny rysuje jednocześnie wylosowane hasła, a reszta drużyn w tym samym czasie próbuje odgadnąć, co rysują. Nikt nie ma dostatecznie dużo czasu, żeby narysować dzieło sztuki. Gracz, który potrafi szkicować kluczowe szczegóły używając kilku kresek, ma większe szanse na wygraną. Nie opłaca się rysować ani zbyt prostego, ani zbyt skomplikowanego rysunku. Jeśli nikt nie odgadnie, co przedstawia Twoje dzieło, nie zdobywacie punktu.Osoby rysujące mogą się zmieniać z każdą rundą.
Sami decydujecie ile rund rozgrywacie.
Zasady oryginalnej wersji gry są nieco inne. Wolałam Wam uprościć zadanie, bo i tak utrudnieniem jest kwestia językowa. :)Przygotowałam dla Was talię kart w języku hiszpańskim, którą możecie wydrukować i wykorzystać podczas najbliższej imprezy ze znajomymi lub podczas lekcji w szkole. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza