czwartek, 24 marca 2016

Gry "Zrób to sam"- Story cubes


Lubicie opowiadać bajki i inne niezwykłe historie? Ta gra na pewno się Wam spodoba!Story Cubes stworzył Rory O'Connor z Irlandii, trener kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów. Ta malutka gra szybko stała się ogromną pomocą dla nauczycieli, trenerów, terapeutów, jak również znakomitą, ćwiczącą kreatywność i wyobraźnię grą dla całej rodziny czy grona przyjaciół.

 

Na czym polega gra?

Mając kilka kostek z obrazkami rzucamy nimi jednocześnie i opowiadamy historię opartą na ilustracjach widniejących na wyrzuconych kostkach.

 

Czego potrzebujemy do stworzenia naszej gry?

-papieru

-kredek lub ołówka

 

Z papieru musimy stworzyć sześcian, który posłuży nam jako kostka. Poniżej znajdziecie szablon do wycięcia.Po wycięciu rysujemy na ścianach naszej kostki obrazki lub przyklejamy gotowe ilustracje.

 

Na czym polega?

Rzuć wszystkimi dziewięcioma kostkami. Rozpocznij swoje opowiadanie od "Dawno, dawno temu" lub jeśli wolisz "Pewnego razu". Następnie opowiedz historię w oparciu o dziewięć obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł twoją uwagę.


Nie ma złych opowieści, jedyne co Was ogranicza, to własna wyobraźnia. Dajcie się jej ponieść, a fantastyczne opowieści same zrodzą się w głowie!


Im częściej będziecie grali w Story Cubes, tym z większą łatwością będzie Wam przychodziło budowanie fascynujących, coraz bardziej rozbudowanych historii. Możecie swoją wyobraźnię ćwiczyć sami lub zaprosić grupę znajomych do wspólnej zabawy. Możecie grać indywidualnie lub drużynowo.

 

Korzyści językowe?

Jeżeli macie ten sam problem, który niegdyś ja miałam, czyli strach przed mówieniem w obcym języku, to ta gra jest dla Was idealna do przełamania się Waszego lęku!

Jeżeli naprawdę panicznie boicie się mówić w towarzystwie innych, możecie najpierw spróbować opowiadać samemu sobie różne historie, a kiedy poczujecie, że to ten moment, kiedy nabieracie pewności siebie i płynności w mówieniu, to zaproście znajomych do zabawy!

 

Podzielcie się w komentarzach Waszymi opiniami na temat tej gry :)


1 komentarz:

  1. Wow! Świetna gra :) Bardzo rozwija wyobraźnie.

    OdpowiedzUsuń