niedziela, 22 marca 2015

Sport i nauka języków obcychPiękna pogoda wygoniła z domu nawet takiego leniucha jak ja. Nie mogę się oprzeć chęci spacerowania na świeżym powietrzu wygrzewając się na słoneczku. Niektórzy z Was na pewno starają się zgubić zimowe kilogramy uprawiając sport. Dlatego dziś o tym jak połączyć aktywność fizyczną z nauką języków obcych.  


Ćwicz z obcojęzycznymi trenerami


Świat nie kończy się na Chodakowskiej czy Lewandowskiej. Poszukajcie w internecie filmików z ćwiczeniami prowadzonymi przez zagranicznych trenerów.  Ostatnio bardzo popularne są Mel B oraz Tiffany. W ten sposób nie tylko ruszycie się z kanapy, ale także osłuchacie się z językiem oraz poćwiczycie tryb rozkazujący i słownictwo związane z częściami ciała.

Muzyka i audiobookiBiegając lub jeżdżąc na rowerze możecie słuchać obcojęzycznych audiobooków lub ulubionej muzyki w wybranym języku. Z pewnością umili Wam to czas.


Bierz książkę i pedałujKiedy nie macie ochoty wychodzić z domu, wsiadajcie na rowerek stacjonarny i poczytajcie książkę lub gazetę. Kiedy lektura Was wciągnie, zapomnicie o wysiłku i w mgnieniu oka spalicie mnóstwo kalorii.Piszcie w komentarzach jakie są Wasze sposoby na połączenie sportu i nauki języków. :)

1 komentarz:

  1. Pomysły ciekawe - warto szukać wszelkich możliwych i ciekawych sposobów na wzbogacenie obcego języka. Lepsze to od siedzenia nad książką w domu ;)

    OdpowiedzUsuń