piątek, 13 lutego 2015

Językowe Walentynki

Nie macie pomysłu jak spędzić jutrzejszy Dzień Zakochanych? Chcecie zaimponować swojej sympatii? Zerknijcie na moje językowe propozycje.

Czy jest coś bardziej romantycznego niż wyznanie sobie miłości w języku obcym?  W tym wyjątkowym dniu rozmawiajcie z partnerem wyłącznie (!) w wybranym przez Was języku. Nie stresujcie się, nie przejmujcie błędami, po prostu przełamcie się i rozmawiajcie!


Wieczorny seans filmowy z komedią romantyczną to dla mnie stały punkt w dniu zakochanych. Tutaj mamy kilka opcji do wyboru:
* film obcojęzyczny bez napisów- opcja dla zaawansowanych. Będzie Wam łatwiej, jeżeli już widzieliście wybrany film i znacie mniej więcej kwestie bohaterów.
* film z napisami z danym języku- Kiedy Bridget Jones jest dla Was niezrozumiała, wspomóżcie się angielskimi napisami. Przy okazji odkryjecie pisownię nieznanych słów.
* film z lektorem w innym języku- porzućcie wszelkie nadzieje, polski nie wchodzi w grę :). Wiem, że Julia Roberts rozmawiająca z Richard'em Gere po hiszpańsku brzmi zabawnie, ale to świetny sposób na obejrzenie ulubionego filmu w języku, którego obecnie się uczymy. Przyjemne z pożytecznym :)


http://lyricstraining.com/ - musicie odwiedzić tę stronę, jeżeli wolicie spędzić Walentynki przy dobrej dawce muzyki. Wybieracie język, ulubioną piosenkę, poziom trudności i zabawę czas zacząć! Jakie jest nasze zadanie? Uzupełnianie tekstów piosenek. Udany wieczór gwarantowany :)


Planszówki zawsze rozkręcą nawet najnudniejszą imprezę. Dlatego łapcie jeden z pomysłów, które opublikowałam w zeszłym roku i grajcie


Piszcie w komentarzach jakie są Wasze plany na jutrzejsze święto zakochanych :)

4 komentarze:

  1. a Ty, które z planów zrealizujesz?

    OdpowiedzUsuń
  2. Obowiązkowo wieczorny seans filmowy, a reszta zależy od mojego Walentego :)

    OdpowiedzUsuń
  3. ile jesteś już razem ze swoim Walentym :D ?

    OdpowiedzUsuń