piątek, 31 października 2014

News- nauka języka obcego przy pomocy news'ów ze świata


Dziś chciałabym Wam zaproponować czytanie prasy jako sposób na opanowanie nowego języka.
Powiecie, że to przecież oczywiste i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. A jednak! "Zwykłą" prasę może czytać uczeń, który osiągnął co najmniej poziom B1. W innym przypadku nie ma to dużego sensu, ponieważ musiałby 80% słówek tłumaczyć, co z pewnością szybko by go zniechęciło do dalszej lektury po pierwszych 2-3 wierszach. A metoda nauki ma motywować do pogłębiania wiedzy! Dlatego radzę zostawić ten sposób dla bardziej zaawansowanych.

Jednak nic straconego dla początkujących. Wiele czołowych dzienników zamieszcza na swoich stronach internetowych uproszczone wersje najnowszych informacji. Znajdują się w specjalnych sekcjach, rubrykach najczęściej zatytułowanych "Naucz się..." lub "Łatwy ..." i tu język obcy. Poniżej zamieszczam linki do stron po francusku, hiszpańsku, angielsku, fińsku oraz niemiecku.

Newsy często są wzbogacone o audio i ćwiczenia ze słówek. Na większości tych stron notki mają określony poziom zaawansowania (A1, A2, B1, B2, C1, C2) co bardzo pomaga w nauce.

Hiszpański
Angielski

 


Fiński

 


Niemiecki

 


Francuski


http://apprendre.tv5monde.com/


7 JOURS SUR LA PLANÈTE 

Ostatnio znalazłam także ciekawy program informacyjny 7 JOURS SUR LA PLANÈTE. Jest to skrót wydarzeń z ostatniego tygodnia. Polecam Wam ze względu na napisy w języku francuskim, co ułatwia oglądanie osobom,które są w trakcie nauki tego przepięknego języka (wliczając mnie :))
Podzielcie się w komentarzach swoimi sprawdzonymi linkami z tego typu stronami ;)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza