piątek, 24 października 2014

Graj i ucz się!

Sztandarowym sloganem, który reklamuje kursy językowe dla przedszkolaków to "NAUKA PRZEZ ZABAWĘ!". Ale kto powiedział, że my dorośli musimy ślęczeć nad ponurą kartką z niekończącą się listą słówek? Otóż nie musimy! Dziś specjalnie dla Was wybrałam trzy linki do gier i aplikacji, które umilą Wam naukę języków obcych. Co więcej, w dobie smartfonów możecie grać i uczyć się jadąc pociągiem czy czekając w kolejce.

DuolingoSystem nauki jest podzielony na lekcje, które są ułożone poziomami oraz tematyką słówek. Każda jednostka pozwala nam na ćwiczenie wymowy, rozumienia ze słuchu i pisowni. Naszym zadaniem jest przede wszystkim tłumaczenie pojedynczych słówek lub zdań oraz zapisywania tego co słyszymy. Zyskujemy punkty za prawidłowe odpowiedzi i wskakujemy na nowe poziomy. Niestety tutaj wybór języków jest dość ograniczony. Jeżeli mówimy po polsku, to możemy uczyć się jedynie angielskiego. Ale jeśli już znacie angielski to Wasz wybór jest o wiele szerszy: hiszpański, francuski, włoski, niemiecki, portugalski.

Babadum


Tutaj do wyboru macie 11 języków i 5 gier. Zabawa polega przede wszystkim na klikaniu w odpowiedni wyraz,obrazek, etc. Dlatego polecam tą stronę kiedy jesteście naprawdę znudzeni i jedyne na co macie ochotę to "popykać w gierkę" jak to mówi mój chłopak ;)Naprawdę jest to świetna odskocznia np. od pisania pracy, przygotowywanie projektu, etc. Niestety nie doszukałam się możliwości wyboru poziomu,dlatego jeżeli dopiero zaczynacie naukę języka to możecie się trochę zdemotywować. Chociaż z drugiej strony w ten sposób można wzbogacić nasze słownictwo. Zależy kto jak to tego podchodzi.

Word snakeMoi rówieśnicy pewnie pamiętają grę na komórkę "wężyk". Tytułowy wąż poruszał się po ekranie mają za zadanie pożerać jabłuszka, kropki, jak zwał,tak zwał. W tej wersji nasz przyjaciel musi wszamać poprawne tłumaczenie wyrażenia znajdującego się na górze ekranu. Naprawdę świetna zabawa!
Oczywiście tego typu gier jest w internecie mnóstwo. Od memory po krzyżówki. Jednak chciałam pokazać Wam według mojej opinii te najciekawsze. Jeżeli macie swoje ulubione strony z grami i łamigłówkami językowymi, podzielcie się w komentarzach ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz